Convector PREMIUM

W ostatnich latach trafił do sprzedaży nowy grzejnik centralnego ogrzewania marki Convector pod handlową nazwą „Premium”. Grzejnik ten był prezentowany na „Targach Budownictwa” w Krakowie i wzbudził duże zainteresowanie publiczności, zwłaszcza projektantów, instalatorów i architektów.

Modele grzejników Convector PREMIUM:

Convector PREMIUM B - bocznozasilane

Grzejniki o wysokości - 22 cm, 35 cm, 50 cm

Grzejniki o wysokości - 50 cm, 65cm, 80 cm

Grzejniki niskie - wysokość 12 cm, 16 cm, 20 cm

Grzejniki o wysokości - 20 cm, 30 cm, 40 cm

Convector PREMIUM V - dolnozasilane z wbudowanym zaworem termostatycznym HERZ-TS-98-V

Grzejniki o wysokości - 22 cm, 35 cm, 50 cm

Grzejniki o wysokości - 50 cm, 65 cm, 80 cm

Grzejniki niskie - wysokość 12 cm, 16 cm, 20 cm

Grzejniki o wysokości - 20 cm, 30 cm, 40 cm

Charakterystyka grzejników PREMIUM

Grzejniki „Premium”, dzięki swej dyskretnej, płaskiej, prostopadłościennej obudowie prezentują się elegancko i zapewne mogą zadowolić zarówno użytkownika jak i architekta wnętrz. Ze względu na niewielką wysokość grzejników – np. „Premium V3 i B3” (12 cm, 16 cm lub 20 cm) – polecane są szczególnie do obiektów z oknami sięgającymi podłogi. Nadają się do każdego typu lokali mieszkalnych i użytkowych, wszędzie tam gdzie zarówno dba się o komfort cieplny jak i estetykę pomieszczeń.

Grzejniki „Premium” mają konstrukcję klasycznego grzejnika konwekcyjnego. Wymiennik ciepła złożony z miedzianej wężownicy z ożebrowaniem z blach aluminiowych i mosiężnymi króćcami przyłączeniowymi umieszczony jest w obudowie z blachy aluminiowej. Lamele tworzące ożebrowanie wężownicy osadzone są na niej, opracowaną przez inżynierów Convectora, unikalną technologią hydraulicznego roztłaczania rur miedzianych (pod ciśnieniem ok. 230 atm). Zapewnia to doskonały kontakt termiczny.

Stosowane w konstrukcjach grzejników tak szlachetnych materiałów jak miedź i aluminium jest już tradycją firmy Convector. Zapewniają one absolutną odporność konstrukcji na korozję – zarówno powodowaną czynnikami wewnętrznymi (woda) jak i zewnętrznymi – gwarantując wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, np. na basenach kąpielowych. Ponadto metale te posiadają doskonałe przewodnictwo cieplne, co w urządzeniu grzewczym jest cechą pierwszorzędną.

Budowa grzejników PREMIUM

Wężownica grzejnika wykonana jest z miedzianej rury o średnicy 22 mm i zakończona mosiężnymi króćcami z gwintem umożliwiającym łatwe podłączenie typowej armatury grzejnikowej.

Grzejniki „Premium V” są grzejnikami dolnozasilanymi:
– rozstaw króćców przyłączeniowych z gwintem zewnętrznym 3/4″ wynosi 50 mm.
– grzejniki dolnozasilane „Premium V” wyposażone są we wbudowany zawór termostatyczny typu HERZ-TS-98-V (firmy „HERZ”). Z zaworem tym można łączyć głowice termostatyczne z połączeniem z gwintem M28x1,5. Głowica termostatyczna nie wchodzi w skład wyposażenia normalnego.

Grzejniki „Premium B” są grzejnikami bocznozasilanymi:
– rozstaw króćców przyłączeniowych z gwintem wewnętrznym G1/2″ wynosi 10 cm (B1, B3 i B4) lub 30 cm (B2).

Wszystkie grzejniki „Premium” wyposażone są we wbudowany ręczny odpowietrznik z typowym gwintem grzejnikowym 1/2″.

Rozwinięta powierzchnia wymiany ciepła w tych grzejnikach pozwala na uzyskiwanie wysokich mocy przy niskiej temperaturze zewnętrznych powierzchni grzejnika. Nowe grzejniki, tak jak wszystkie konstrukcje Convectora, charakteryzują się małą masą własną i małą pojemnością wodną – największy grzejnik z typoszeregu mieści w sobie zaledwie 4 litry wody! Cechy te umożliwiają montaż tych urządzeń do każdego rodzaju ściany – nawet kartonowo-gipsowej, a przede wszystkim gwarantują bardzo małą bezwładność cieplną grzejników, powodując, iż idealnie nadają się one do nowoczesnych układów centralnego ogrzewania sterowanych automatycznie.

Interesująco rozwiązana jest konstrukcja kratki wylotowej. Kratka ukształtowana jest w ten sposób, że jej pochylone i wyprofilowane zgodnie z zasadami aerodynamiki pióra wzdłużne kierują powietrze wypływające z grzejnika na środek pomieszczenia. Zapewnia to lepsze wyrównanie temperatury w pomieszczeniu, a dodatkowo zapobiega znanemu zjawisku zabrudzenia ściany nad grzejnikiem. Aby jednak uniknąć występowania grzejników z króćcami z lewej lub prawej strony skonstruowano kratkę tak, że można ją wyjąć i odpowiednio ustawić. Wyjmowana kratka ułatwia też odkurzanie wnętrza urządzenia.

Grzejniki pomalowane są lakierem poliestrowo-epoksydowym, technologią lakierowania proszkowego co zapewnia trwałą i estetyczną powłokę zewnętrzną. Podstawowym kolorem lakieru jest biały RAL 9003 jednak, jak zawsze w ofercie Convectora, na zamówienie można otrzymać grzejniki w dowolnym kolorze z palety RAL – do dyspozycji klienta ponad 200 kolorów!

GÓRA