Mała pojemność wodna
Duża oszczędność energii cieplnej
W "Wytycznych projektowania instalacji centralnego ogrzewania" opracowanych przez COBRTI INSTAL Warszawa przez zespół autorski pod kierownictwem dr inż. Wojciecha Kołodziejczyka i mgr inż. Marka Płuciennika (wydanie 2001) czytamy::
- Punkt 5.4.1. Grzejniki. Wymagania ogólne
- 5.4.1.6. "W instalacjach centralnego ogrzewania z termostatycznymi zaworami grzejnikowymi korzystne jest stosowanie grzejników o możliwie najmniejszej pojemności wodnej."
Duża czynna powierzchnia grzewcza
Niska temperatura dotykowa
Budowa grzejnika marki "Convector" daje bardzo dużą czynną powierzchnię grzewczą, na której odbywa się konwekcyjna wymiana ciepła między medium grzewczym płynącym w miedzianej wężownicy a powietrzem przepływającym przez wnętrze grzejnika między aluminiowymi lamelami .
- 1 m2 powierzchni zewnętrznej grzejnika daje w rozwinięciu 16 m2 czynnej, konwekcyjnej powierzchni grzewczej.
Najlepsza przewodność cieplna
Grzejniki marki "Convector" wykonane są z materiałów bardzo dobrze przewodzących ciepło.
- Dla przykładu przewodność cieplna:
- srebro – 420 [W/m°K]
- miedź – 380 [W/m°K] (materiał wężownicy wodnej)
- aluminium – 220 [W/m°K] (materiał na którym odbywa się konwekcyjna wymiana ciepła w grzejniku)
- stal – tylko ok. 50 [W/m°K]
Nowoczesna konstrukcja
Konstrukcja grzejnika Convector pozwala na oszczędność ilości paliwa (węgla, gazu, oleju) potrzebnego do wytworzenia ciepła (energii) oraz mniej wody w instalacji, co daje wymierne korzyści w postaci zmniejszenia zużycia paliw.
Szybkie nagrzewanie
Duża czynna powierzchnia grzewcza przy malej ilości wody daję wysoką dynamikę i szybkie nagrzewanie. Jest to szczególnie istotne w okresach przejściowych częstych zmian temperatury, np. zima - wiosna i lato - jesień.