ABC ogrzewania

 
ABC ogrzewania

logomini

wypunk Zastosowanie grzejników marki Convector na basenach
  Opinia producenta.
 
    Stosowane w konstrukcjach grzejników tak szlachetnych materiałów jak miedź i aluminium jest tradycją firmy Convector. Zapewniają one absolutną odporność konstrukcji na korozję – zarówno powodowaną czynnikami wewnętrznymi (woda) jak i zewnętrznymi – gwarantując wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak pralnie, łaźnie lub baseny kąpielowe. Ponadto metale te posiadają doskonałe przewodnictwo cieplne, co w urządzeniu grzewczym jest cechą pierwszorzędną.
     … czytaj więcej   >>>


logomini

wypunk Opinia dotycząca eksploatacji grzejników CONVECTOR
  Opinia sporządzona przez POLITECHNIKĘ KRAKOWSKĄ, Wydział Inżynierii Środowiska, Instytut Inżynierii Cieplnej i Ochrony Powietrza.
 
    Bezwładność cieplna grzejników ma zasadnicze znaczenie dla ekonomiki eksploatacji systemów grzewczych. Mała bezwładność cieplna zapewnia natychmiastową reakcję systemu na sygnały automatyki. Zastosowanie grzejników Convector przyniosło wymierne efekty w oszczędności energii cieplnej w wysokości 10% w porównaniu z grzejnikami panelowymi. Im wyższa średnia temperatura sezonu grzewczego tym większa oszczędność energii cieplnej przy stosowaniu grzejników Convector.
     … czytaj więcej   >>>


logomini

wypunk Ogrzewanie, które myśli o Tobie – poznaj możliwości, jakie daje automatyka instalacji c.o.
  Piotr Laskowski „Murator” 11/2004 str. 142-151.
 
    Wszystkie nowoczesne instalacje wyposaża się dziś w układy automatycznej regulacji. O tym, jak bardzo zaawansowane, decyduje zwykle zasobność portfela. Oczekiwania użytkowników są zawsze takie same: – większy komfort i mniejsze wydatki na ogrzewanie.
     … czytaj więcej   >>>